Det är vi som jobbar med el

Erik Andrén

Arbetsledare / Elektriker

070-300 90 41      erik.andren@eaforetagen.se

Grundare, chef och glädjespridare. Erik startade firman 2011 och har sedan dess byggt upp ett team av riktigt kompetenta medarbetare runt omkring sig. Han tackar aldrig nej till en fika eller en portion lasagne.

 

Mats Nilsson

Arbetsledare / Elektriker

073-734 72 01     mats.nilsson@eaforetagen.se

 

Björn Wernersjö

Elektriker

070-301 95 45      bjorn.wernersjo@eaforetagen.se

Björn kommer ursprungligen från Åseda, men är numera bosatt i Växjö med sin familj. Har varit på firman sedan 2012. Det stora fritidsintresset är att cykla mountainbike.

 

Henric Lundh

Elektriker

070-300 31 46      henric.lundh@eaforetagen.se

Ishockeyspelare från Lenhovda som varit på EA El sedan 2014. När han inte är på jobbet tränar han hårt för att ta platsen som center i Lenhovdas förstafemma.

 

Henrik Gummesson

Elektriker

076-172 32 87      henrik.gummesson@eaforetagen.se

 

Andreas Kalmteg

Elektriker

070-344 08 89      andreas.kalmteg@eaforetagen.se

 

Otto Schandersson

Elektriker

070-300 72 01      otto.schandersson@eaforetagen.se

 

Ludvig Kronberg

Elektriker

079-075 78 74      ludvig.kronberg@eaforetagen.se

 

Josefine Andrén

Administration

070-474 07 44      josefine.andren@eaforetagen.se

Josefine, som helst kallas Fia, började arbeta på firman år 2016. Hon håller koll på all form av pappersarbete. På fritiden har hon ett stort djurintresse och spenderar mycket tid med sina katter och hästar.